+48 22 398 84 24
11.00 - 13.00

Jak złożyć zlecenie – zeznanie podatkowe za rok 2018

 1. Uzupełniony formularz proszę przesłać na adres zeznanie@mmkonsult24.com wraz z wymienionymi poniżej załącznikami.

Bez względu na rodzaj ulg proszę przesłać:

 1. zeznanie/zeznania o osiągniętych dochodach z firmy i/lub z NAV (A-melding lub Lønnsoppgave 2018, czyli dawne „Lønns- og trekkoppgave”, po angielsku „Certificate of Pay and Tax Deducted 2018”)
 2. wypełniony formularz z załącznika
 3. hasło i kartę kodów MinID lub kartę kodów Altinn
 4. jeśli nie posiadasz kodów Altinn lub MinID, albo chcesz wysłać zeznanie w formie papierowej (pocztą) to proszę przesłać zeznanie podatkowe „Skattemelding 2018”. Zeznanie podatkowe w formie papierowej powinno dotrzeć pocztą tradycyjną po 4. kwietnia 2019.

Dodatkowo proszę dołączyć:

 1. odpis skrócony aktu małżeństwa, pobrany z USC w roku 2019 (akt małżeństwa na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego)
 2. potwierdzenie wspólnego zameldowania z współmałżonkiem (przetłumaczone na j. norweski lub angielski), pobrane z polskiego Urzędu Meldunkowego w roku 2019

Jeśli nie masz współmałżonka, ale masz wspólny meldunek ze swoim dzieckiem (rocznik 1997 lub młodszym) to proszę przesłać:

 1. akt urodzenia dziecka (akt urodzenia na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego)
 2. potwierdzenie wspólnego zameldowania z dzieckiem (przetłumaczone na j. norweski lub angielski), pobrane z polskiego Urzędu Meldunkowego w roku 2019

 Jeśli płaciłeś/aś za dojazdy do/z Norwegii w roku 2018 to proszę przesłać:

 1. kopie biletów promowych, lotniczych, kolejowych oraz/lub kopie biletów za bramki lub tunele zakupione w 2018 roku
 2. kopie odcinków wypłaty, które pokazują, że twój pracodawca potrącał z pensji za podróże

Jeśli płaciłeś/aś za zakwaterowanie i/lub prąd w Norwegii w roku 2018 to proszę przesłać:

 1. kopię dokumentu potwierdzającego wysokość poniesionych kosztów związanych wynajmem (czyli wyciąg z konta lub odcinki wypłaty, które pokazują, że Twój pracodawca potrącał z pensji za mieszkania i/lub prąd)
 2. kopię rachunków za prąd/ogrzewanie mieszkania/kwatery/pokoju
 3. kopię umowy wynajmu mieszkania

Jeśli płaciłeś za przedszkole w Polsce to prześlij:

 1. kopię faktury lub zaświadczenia z przedszkola o wysokości poniesionych kosztów w roku 2018 (przetłumaczonego przysięgle na j. norweski lub angielski)
 2. akt urodzenia dziecka/dzieci (akt urodzenia na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego)

Odsetki od kredytu w Polsce:

Bardzo ważne: Jeśli mieszkasz na stałe w Polsce to ulga za odsetki od kredytu w Polsce jest przyznawana tylko i wyłącznie jeśli twój pobyt w Norwegii nie przekroczył w 2018 roku 183 dni oraz łącznie 270 dni w latach 2016– 2018, a minimum 90 % twojego dochodu jest opodatkowane w Norwegii.

Jeśli spełnisz powyższy warunek dotyczący dni pobytu w Norwegii i masz kredyt w banku w Polsce to prześlij:

 1. kopię zaświadczenia z banku o wysokości zapłaconych odsetek w roku 2018 (przetłumaczoną przysięgle na j. norweski lub angielski)
 2. zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego o wysokości twojego dochodu w 2018 roku (przetłumaczone przysięgle na j. norweski lub angielski).

Jeśli mieszkasz na stałe w Norwegii to ulga za odsetki od kredytu zapłacone za granicą (np. w Polsce) przyznawana jest w całości, bez względu na ilość dni pobytu w Norwegii.

Jeśli jesteś zwolniony/a z płacenia norweskiej składki ZUS, musisz ten fakt udokumentować załączając kopię zwolnienia wydawanego przez norweski urząd o nazwie NAV INTERNATIONAL (norweskie zwolnienie jest wydawane na podstawie polskiego druku E101/A1).

Jeśli nie jesteś pewien/a swojej sytuacji, proszę zapytać pracodawcę. Obowiązkiem pracodawcy jest wysłanie druku E101/A1 do NAV INTERNATIONALT z prośbą o zwolnienie Ciebie ze składki ZUS w Norwegii, skoro była ona odprowadzana w Polsce.

Uzupełniony formularz oraz powyższe załaczniki proszę przesłać:

 • mailem na adres zeznanie@mmkonsult24.com
 • lub pocztą tradycyjną na adres MMKonsult24 Marcin Mazurek, Skr. Poczt. nr 7, Sarmacka 5, 02-975 Warszawa 150

Pocztą tradycyjną proszę nie wysyłaj oryginałów, a jedynie kserokopie.

W razie pytań lub wątpliwości proszę pisać na adres zeznanie@mmkonsult24.com  lub dzwonić na norweski telefon komórkowy +47 47 35 65 95 oraz warszawski telefon stacjonarny +48 22 398 84 24 (w godzinach 11.00 – 13.00 od poniedziałku do piątku).

Szczegółowy opis usługi o nazwie „Zeznanie podatkowe 2018” znajduje się tutaj.

Informacja dotycząca kodów MinID lub kodów Altinn:

Zeznanie podatkowe należy wysłać do norweskiego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia 2019. Zeznanie wysyłać można pocztą tradycyjną lub za pomocą kodów MinID lub kodów Altinn.

Jeżeli kody MinID były już przez kogoś używane, należy dołączyć do nich hasło. Kody Altinn nie wymagają hasła.

Kody MinID można zamówić tutaj, wpisując swój norweski numer podatkowy (fødsdelsnummer, 11 cyfr). Kody zostaną wysłane na adres korespondencyjny/meldunkowy, który jest zarejestrowany w norweskim Urzędzie Meldunkowym.

Kody Altinn można zamówić tutaj, klikając na „Bestill nytt kodebrev”, a potem wpisując swój norweski numer podatkowy (fødsdelsnummer, 11 cyfr) oraz kod z obrazka. Kody zostaną wysłane na adres korespondencyjny/meldunkowy, który jest zarejestrowany w norweskim Urzędzie Meldunkowym (Folkeregisteret).

Zapytanie mailowe są rozpatrywanie zgodnie z kolejnością otrzymania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Formularze do pobrania

Pobierz formularz