+48 22 398 84 24

Podatki

1. Zeznania podatkowe za rok 2022 (Skattemelding 2022) – wypełnimy i dostarczymy za Ciebie zeznanie podatkowe, szczegóły tutaj, wybierając najbardziej korzystne ulgi i odliczenia, np.:
– pendler (osoba posiadająca meldunek/rodzinę w Polsce i dojeżdżająca do pracy w Norwegii – możliwość odliczenia poniesionych kosztów związanych z wyżywieniem, noclegiem, podróżami),
– ulga dla rodziców (koszt przedszkola/żłobka),
– odsetki od kredytu w Norwegii i/lub w Polsce.

Szczegółowy opis usługi wraz ze sposobem postępowania znajduje się tutaj.

2. Korekty rozliczeń podatkowych – sporządzimy dla Ciebie korektę rozliczenia podatkowego (lub napiszemy skargę) jeśli Urząd Skarbowy nie przyznał należnych Ci ulg, pomylił się w naliczeniu kwoty zwolnionej od podatku, źle naliczył podstawę naliczania podatku albo policzył podatek od dochodu, który Ty już rozliczyłeś w Polsce.

3. Zmiany dotyczące sposobu przekazania nadpłaty Twojego podatku – zmienimy dla Ciebie numer konta bankowego (bez znaczenia czy jest to konto w Norwegii czy za granicą) lub adres, na który Urząd Poborcy Podatkowego prześle Twój czek.

4. Karty podatkowe (skattekort) – złożymy za Ciebie wniosek o wystawienie karty podatkowej (jeśli Urząd Skarbowy nie wystawił jej automatycznie) oraz pomożemy odpowiednio ustalić wysokość dochodu i ulg.

Odpowiednie dobranie karty podatkowej jest gwarancją zwrotu podatku.
Kartę podatkową można zmienić („wyregulować”) także w ciągu roku. Szczególnie, jeśli Twoja sytuacja finansowa ulegnie zmianie (np. dostaniesz podwyżkę). Urząd Skarbowy nie pobiera żadnych opłat za zmianę karty podatkowej lub wysłanie kopii.

Urząd Skarbowy nie wysyła już kart podatkowych pocztą. Są one dostępne do wglądu na Twoim koncie na portalu Altinn. Twój pracodawca pobiera karty automatycznie, także nie ma już potrzeby wysyłania mu karty pocztą lub zanoszenia jej osobiście.

5. Wykonamy bezpłatną symulację wysokości podatku za rok 2019, 2020, 2021, 2022 przy użyciu karty podatkowej 25% i karty tradycyjnej (zaliczkowej/z tabelą) i w razie potrzeby złożymy wniosek o zamianę karty podatkowej 25% na kartę tradycyjną. 

Formularze do pobrania

Pobierz formularz