+47 47 35 65 95
11.00 - 13.00

Jak złożyć zlecenie – zeznanie podatkowe za rok 2020

Zeznanie podatkowe za rok 2020 będzie można uzupełnić i wysłać do norweskiego Urzędu Skarbowego jak tylko pojawi się ono w skrzynce Altinn (do pobrania na stronie www. altinn.no).

Zeznania podatkowe za rok 2020 będą wysyłane do podatników stopniowo i dostępne w skrzynce Altinn od 16 marca 2021. Wszyscy podatnicy używający kodów MinID lub Altinn powinni otrzymać swoje zeznania najpóźniej do 7 kwietnia 2021.

Podatnicy, którzy nie posiadają kodów MinID/Altinn otrzymają swoje zeznania pocztą tradycyjną w okolicy 15. kwietnia 2021.

Zeznania podatkowe powinno dostarczyć się do Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia 2021.

Bardzo ważne:

Zeznanie podatkowe za rok 2020 pojawi się w skrzynce Altinn tylko u podatników, którzy w roku 2020 używali tradycyjnej karty podatkowej (z tabelką i/lub procentem). Podatnicy, którzy używali w roku 2020 karty podatkowej 25% (tzw. PAYE) nie otrzymają zeznania podatkowego za rok 2020.

W celu otrzymania możliwości złożenia zeznania podatkowego za rok 2020 należy wysłać wniosek do Urzędu Skarbowego z prośbą o wymeldowanie z systemu 25% (PAYE). Więcej informacji po wysłaniu maila na adres post@mmkonsult24.com

W celu złożenia zlecenia proszę przesłać:

 1. zeznanie/zeznania o osiągniętych dochodach z firmy i/lub z NAV (A-melding lub Lønnsoppgave 2020, czyli dawne „Lønns- og trekkoppgave”, po angielsku „Certificate of Pay and Tax Deducted 2020”)
 2. wypełniony formularz
 3. hasło i kartę kodów MinID lub kartę kodów Altinn
 4. jeśli nie posiadasz kodów Altinn lub MinID, albo chcesz wysłać zeznanie w formie papierowej (pocztą) to proszę przesłać zeznanie podatkowe „Skattemelding 2020”. Zeznanie podatkowe w formie papierowej powinno dotrzeć pocztą tradycyjną po 10. kwietnia 2020.

Dodatkowo proszę dołączyć:

 Jeśli jesteś żonaty/zamężna:

 1. odpis skrócony aktu małżeństwa, pobrany z USC w roku 2021 (akt małżeństwa na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego),
 2. potwierdzenie wspólnego zameldowania z współmałżonkiem (przetłumaczone na j. norweski lub angielski), pobrane z polskiego Urzędu Meldunkowego w roku 2021.

 Jeśli nie masz współmałżonka, ale masz wspólny meldunek ze swoim dzieckiem (rocznik 1999 lub młodszym) to proszę przesłać:

 1. akt urodzenia dziecka (akt urodzenia na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego),
 2. potwierdzenie wspólnego zameldowania z dzieckiem (przetłumaczone na j. norweski lub angielski), pobrane z polskiego Urzędu Meldunkowego w roku 2021.

 Jeśli jesteś kawalerem/panną to proszę dołączyć:

 1. potwierdzenie zameldowania w Polsce (przetłumaczone na j. norweski lub angielski), pobrane z polskiego Urzędu Meldunkowego w roku 2021.

 Jeśli płaciłeś/aś za dojazdy do/z Norwegii w roku 2020 to proszę przesłać:

 1. kopie biletów promowych, lotniczych, kolejowych oraz/lub kopie biletów za bramki lub tunele zakupione w 2020 roku,
 2. kopie odcinków wypłaty, które pokazują, że twój pracodawca potrącał za podróże z wypłaty.

Jeśli płaciłeś/aś za zakwaterowanie i/lub prąd w Norwegii w roku 2020 to proszę przesłać:

 1. kopię dokumentu potwierdzającego wysokość poniesionych kosztów związanych wynajmem (czyli wyciąg z konta lub odcinki wypłaty, które pokazują, że Twój pracodawca potrącał z pensji za mieszkania i/lub prąd),
 2. kopię rachunków za prąd/ogrzewanie mieszkania/kwatery/pokoju,
 3. kopię umowy wynajmu mieszkania.

Jeśli płaciłeś za przedszkole w Polsce to prześlij:

 1. kopię faktury lub zaświadczenia z przedszkola o wysokości poniesionych kosztów w roku 2020 (przetłumaczonego przysięgle na j. norweski lub angielski)
 2. akt urodzenia dziecka/dzieci (akt urodzenia na druku unijnym/europejskim nie wymaga tłumaczenia przysięgłego)

Jeśli płaciłeś odsetki od kredytu/pożyczki w Polsce to prześlij:

 1. kopię zaświadczenia z banku o wysokości zapłaconych odsetek w roku 2020 (przetłumaczoną przysięgle na j. norweski lub angielski),
 2. zaświadczenie z polskiego Urzędu Skarbowego o wysokości twojego dochodu w Polsce w 2020 roku (przetłumaczone przysięgle na j. norweski lub angielski).

Jeśli mieszkasz na stałe w Norwegii i płaciłeś tam odsetki od kredytu/pożyczki to wystarczy jedynie roczne zestawienie dotyczące zapłaconych odsetek w roku 2020.

Jeśli jesteś zwolniony/a z płacenia norweskiej składki ZUS, musisz ten fakt udokumentować załączając kopię zwolnienia na druku A1.

Jeśli nie jesteś pewien/a swojej sytuacji, proszę zapytać pracodawcę. Obowiązkiem pracodawcy jest wysłanie druku A1 do NAV INTERNATIONALT z prośbą o zwolnienie Ciebie ze składki ZUS w Norwegii, skoro była ona odprowadzana w Polsce lub innym kraju niż Norwegia.

Uzupełniony formularz oraz powyższe załączniki proszę przesłać:

 • mailem na adres zeznanie@mmkonsult24.com
 • lub pocztą tradycyjną na adres Marcin Mazurek, Skr. Poczt. nr 7, Sarmacka 5, 02-975 Warszawa 150

Pocztą tradycyjną nie wysyłaj oryginałów, a jedynie kserokopie.

W razie pytań lub wątpliwości proszę pisać na adres zeznanie@mmkonsult24.com lub dzwonić na norweski telefon komórkowy +47 47 35 65 95 oraz warszawski telefon stacjonarny +48 22 398 84 24 (w godzinach 11.00 – 13.00 od poniedziałku do piątku).

Szczegółowy opis usługi o nazwie „Zeznanie podatkowe 2020” znajduje się tutaj.

Informacja dotycząca kodów MinID lub kodów Altinn:

Kody MinID można zamówić tutaj, wpisując swój norweski numer podatkowy (fødsdelsnummer, 11 cyfr). Kody zostaną wysłane na adres korespondencyjny/meldunkowy, który jest zarejestrowany w norweskim Urzędzie Meldunkowym.

Kody Altinn można zamówić tutaj, klikając na „Bestill nytt kodebrev”, a potem wpisując swój norweski numer podatkowy (fødsdelsnummer, 11 cyfr) oraz kod z obrazka. Kody zostaną wysłane na adres korespondencyjny/meldunkowy, który jest zarejestrowany w norweskim Urzędzie Meldunkowym (Folkeregisteret).

Formularze do pobrania

Pobierz formularz